Witamy w Szkola Reklamy
REKRUTACJA  |   Specjalizacje i tryby nauki  |   Forum  |   KONTAKT
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj i zobacz wiadomościZaloguj i zobacz wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sprzedam dwie prezentacje maturalne
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    WSR Strona Główna
->Pomoc dla
Poprzedni temat::Następny temat 
Autor Wiadomość
angelika
Gość

GOSC

PostWysłany: Wto Gru 09, 2008 14:48
Temat postu: sprzedam prace maturalne solidnie napisane
Odpowiedz z cytatem

Mam na sprzedanie prace maturalne, bardzo dobrze napisane! A co najważniejsze bogatym językiem.
Na tematy:
1."Cierpienie uszlachetnia czy zobojętnia? Rozważ problem w oparciu o wybrane teksty literackie."
2."Omów funkcjonowanie motywu matki w znanych Ci utworach literackich."
3. "Wskaż w znanych Ci utworach motyw powstania styczniowego (1863)" lub
"Powstanie styczniowe jako źródło dramatów życiowych bohaterów E. Orzeszkowej, B. Prusa, S. Żeromskiego i twórców współczesnych. Przedstaw i porównaj, odwołując się do wybranych utworów literackich."

Prace bardzo podobały się komisji egzaminacyjnej, a osoby które je prezentowały uzyskały wysokie noty! (18-20pkt) . Cena do uzgodnienia!
Prace sprzedaje od reki! Więc nie musisz czekać kilku dni zanim ktoś Ci je napisze! SZCZERZE POLECAM!

Cena do uzgodnienia!

Kontakt: angelika89r@o2.pl

ZAPRASZAM! Wink
Powrót do góry

olusiaaa
Gość

GOSC

PostWysłany: Pon Mar 23, 2009 21:45
Temat postu: Praca maturalna;) PILNE!!
Odpowiedz z cytatem

hEJ;)
Mam [rośbę jest może ktoś chętny kto chciałby napisać pracę maturalna nie drogo na temat:"Motywy ludowe w twórczości romantyków.Omów zagadnienie na podstawie włanych utworów"
Czekam mam tydzien na oddanie bibliografi;)

Moje gg:12092460
Powrót do góry

Sosen
Nowy(a)

PostWysłany: Pon Kwi 20, 2009 18:52
Temat postu: :D
Odpowiedz z cytatem

kupię pracę maturalną

...

IDIOTA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sosen
Nowy(a)

PostWysłany: Pon Kwi 20, 2009 18:53
Temat postu: :D
Odpowiedz z cytatem

Wy to macie w głowach narobione.............
Very Happy
Powrót do góry

Gość

GOSC

PostWysłany: Nie Maj 10, 2009 17:25
Temat postu: Re: praca
Odpowiedz z cytatem

Anonim napisał:
Witam! Jeśli wybrałeś temat o reklamie to gratuluje wyboru gdyż moim zdaniem jest to jeden z lepszych tematów w którym można wykazać się kreatywnością. Laughing
Jeżeli natomiast nie wiesz co wybrać lub jak sie za to zabrac mam do zaoferowanie prace;

„ Wykorzystując przykład tekstów reklamowych, scharakteryzuj obecną w nich językową kreację świata oraz wskaż elementy manipulacji w procesie komunikacji ”

Do pracy dołaczam bibliografię, plan ramowy, prezentację w Power Point, filmiki reklam oraz wszystkie materiały z których korzystałam.

cena to 50 zł.
Mój mail: kinia_@vp.pl Very Happy
Powrót do góry

PaniD
Nowy(a)

PostWysłany: Czw Cze 04, 2009 20:13
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

Ustny Polski!!
Holocaust w literaturze, filmie i malarstwie

do sprzedania razem z wszystkimi materiałami pomocniczymi

dostałam 20/20 Smile
Powrót do góry

kaya90
Gość

GOSC

PostWysłany: Nie Wrz 06, 2009 11:26
Temat postu: Re: Mam do sprzedania moją prezentację maturalną!
Odpowiedz z cytatem

Mam do sprzedania pracę maturalną ocenioną na 20pkt czyli 100%.
Praca pisana wraz z panią od języka polskiego.

Temat: Topos pór roku w literaturze i sztuce. Omów na wybranych przykładach
.

W skład pracy wchodzi:
* Praca
* Bibliografia
* Ramowy plan wypowiedzi
* Cytaty
* Idealnie przygotowana prezentacja multimedialna
* Przykładowe pytania jakie może zadać i jakie zadała mi komisja egzaminacyjna.

Praca jest w formie elektronicznej, więc bez kosztów wysyłki.
Jednak mogę jeszcze sprzedać książki potrzebne do tej prezentacji.

Cena: do uzgodnienia

Kontakt: karina07@buziaczek.pl, gadu: 5007300
Powrót do góry

wojtekdeg
Gość

GOSC

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2009 18:33
Temat postu: Re: PREZENTACJE TANIO
Odpowiedz z cytatem

Witam,
Sprzedam pracę maturalną. Temat prezentacji brzmi:

Rola zakończenia w interpretacji utworu literackiego. Omów zagadnienie
na wybranych przykładach.

Zestaw zawiera:
-prezentację 3,5 strony tekstu (objętość przy czcionce 12),
literatura podmiotu :
* "Nie-Boska komedia" Krasińskiego
* "Wesele" Wyspiańskiego
* "Dżuma" Camusa
* "Utopia" Szymborskiej
* "Tango" Mrożka
-bibliografię ( literatura podmiotu i przedmiotu),
-plan, kartkę z cytatami,
-pytania jakie zadała mi komisja,
-materiały z literatury przedmiotu.

Pisana na podstawie Biblioteki Analiz Literackich, innych ksąizek z opracowaniami, notatek z lekcji oraz artukułów z internetu.

Maturę zdawałem w 2009, dostałem za całość 19/20 pkt. cena to 60 zł
zainteresowanych proszę o kontakt na wojtekdeg@gmail.com . Na życzenie moge przesłać fragment prezentacji.
Powrót do góry

Gość

GOSC

PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 14:58
Temat postu: Re: Mam do sprzedania moją prezentację maturalną!
Odpowiedz z cytatem

Witam,
Sprzedam pracę maturalną. Temat prezentacji brzmi:

Rola zakończenia w interpretacji utworu literackiego. Omów zagadnienie
na wybranych przykładach.

Zestaw zawiera:
-prezentację 3,5 strony tekstu (objętość przy czcionce 12),
literatura podmiotu :
* "Nie-Boska komedia" Krasińskiego
* "Wesele" Wyspiańskiego
* "Dżuma" Camusa
* "Utopia" Szymborskiej
* "Tango" Mrożka
-bibliografię ( literatura podmiotu i przedmiotu),
-plan, kartkę z cytatami,
-pytania jakie zadała mi komisja,
-materiały z literatury przedmiotu.

Pisana na podstawie Biblioteki Analiz Literackich, innych ksąizek z opracowaniami, notatek z lekcji oraz artukułów z internetu.

Maturę zdawałem w 2009, dostałem za całość 19/20 pkt. cena to 60 zł
zainteresowanych proszę o kontakt na wojtekdeg@gmail.com . Na życzenie moge przesłać fragment prezentacji.

temat może być również sformułowany:

Rola i znaczenie zakończenia utworu literackiego.
Zakończenie utworu jako klucz do jego interpretacji.
Powrót do góry

gość
Gość

GOSC

PostWysłany: Sob Wrz 26, 2009 20:22
Temat postu: >>>>>>>>>>>>.POGOTOWIE M
Odpowiedz z cytatem

WITAM,
Mam do zaoferowania pomoc w pisaniu prac maturalnych, prezentacji multimedialnych (Power Point, prace z użyciem Visio, arkuszy kalkulacyjnych, prac zaliczeniowych (ekonomia, socjologia, marketing, zarządzanie, historia, historia techniki, etyka, informatyka w zarządzaniu, fizyka itp.) a także wszystkich prac (nie tylko z j. polskiego) na poziomie szkoły średniej. Posiadam również KOMPLETNE prezentacje maturalne, cena 50 zł, jeżeli trzeba będzie zmienić część gotowej pracy maturalnej 70 zł. Cena napisania pracy na wybrany temat to 100-120 zł w zależności od tematu, jeśli chodzi o prace zaliczeniowe cena do uzgodnienia. Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt na gg:12920818, lub mailowy: marta666.88@o2.pl. Serdecznie zapraszam .
Lista prac maturalnych:
1. Analizując i interpretując wybrane utwory literackie udowodnij ze cierpienie jest nieodłączną częścią ludzkiej egzystencji.
2. Biesiady, wesela, bale. Analizując wybrane z różnych epok przykłady literackie, objaśnij znaczenie motywu. Uwzględnij konteksty historyczne, literackie, obyczajowe.
3. Bohater tragiczny w literaturze antycznej, romantycznej i współczesnej.
4. Cierpienie i jego sens. omów na przykładzie wybranych bohaterów.
5. Człowiek wobec wojny. Przedstaw temat na podstawie wybranych utworów literackich.
6. Człowiek wobec zagrożeń i choro cywilizacji XX wieku. Omów temat na wybranych przykładach.
7. Holocaust w literaturze i filmie.
8. Poezja II wojny światowej.
9. Istota i funkcja utworów parenetycznych literatury średniowiecza. Przedstaw problem wykorzystując wybrane utwory epoki
10. Kobiecość- dar czy przekleństwo Przedstaw sposoby ukazywania kobiet w utworach literackich
11. Kobieta jest pięknem. uzasadnij te tezę na przykładzie wybranych dzieł sztuki.
12. Koncepcje tragizmu i ich wyraz dramaturgiczny w teatrze antycznym, szekspirowskim i romantycznym
13. Literatura kobieca-filmowe interpretacje.
14. Ludowość i ludomania.
15. Obraz wsi polskiej w literaturze.
16. Miłość w literaturze różnych epok.
17. Motyw dziecka w literaturze.
18. Motyw kwiatów w literaturze i sztuce. porównaj jego funkcje odwołując się do wybranych dzieł kultury polskiej.
19. Motyw matki w literaturze. Omów na wybranych przykładach.
20. Motyw ojca w literaturze. Omów problem, odwołując się do wybranych utworów literackich.
21. Motyw powrotu do stron rodzinnych. Odwołaj się do dziel literackich różnych epok
22. Motyw pracy w literaturze.
23. Motyw przyjaźni w literaturze.
24. Motyw śmierci heroicznej omów temat na podstawie wybranych utworów.
25. Motyw tańca w literaturze polskiej - wyjaśnij na wybranych przykładach.
26. Motyw uczty i zabawy w dziełach literackich różnych epok Omów na wybranych przykładach.
27. Motywy średniowieczne w literaturze fantasy.
28. Nadwrażliwcy, dziwacy, samobójcy... motyw kryzysu osobowości.
29. Omów motyw zbrodni w literaturze polskiej i obcej. Wykorzystaj utwory z różnych epok.
30. Omów wpływ wojny na ludzka psychikę i kodeks moralny. Przedstaw temat na wybranych przykładach z literatury XX wieku.
31. Poezja jako lustro uczuć i refleksji człowieka. Podejmij te myśl interpretując liryki, które są dla ciebie źródłem wzruszeń i przemyśleń na temat kondycji ludzkiej.
32. Portret kobiety w literaturze, malarstwie i rzeźbie. Przedstaw zmieniające się kanony piękna i kategorii estetycznych; zanalizuj celowo wybrane teksty.
33. Powstanie styczniowe w literaturze.
34. Przedstaw motyw wsi polskiej na podstawie literatury staropolskiej.
35. Przedstaw różne interpretacje powstania styczniowego w literaturze i malarstwie. Zinterpretuj wybrane przykłady.
36. Różne oblicza polskiej poezji emigracyjnej. Omów temat na podstawie wybranych przykładów.
37. Różne oblicza miłości. Przedstaw na wybranych przykładach literackich.
38. Różne rodzaje przyjaźni. Omów zagadnienie w parciu o przykładowe teksy literackie.
39. Różne sposoby walki z wrogiem w literaturze XIX wieku.
40. Scharakteryzuj kreacje bohaterów, którzy doświadczyli okrucieństw II wojny światowej i próbują odbudować świat wartości. Omów temat na podstawie właściwie dobranych utworów.
41. Śmierć i związane z nią przeżycia.
42. Trudne wybory bohaterów literackich. Przedstaw temat na podstawie wybranych książek.
43. Wpływ wojny na psychikę człowieka. Omów zagadnienia , odwołując sie do wybranych utworów dotyczących wojny i okupacji.
44. Zaprezentuj różnorodne wizerunki Boga w wybranych utworach literackich z różnych epok
45. Zdrada i podstęp jako środki do osiągnięcia celu. Omów na wybranych przykładach.
46. Bohaterowie przemienieni odkupieni, zrehabilitowani. Czy możliwa jest szczera pokuta i odkupienie winy ,przeanalizuj problem na przykładzie wybranych utworów literackich.
47. Dramat człowieka ulegającego pokusie zła. Zanalizuj na przykładach z różnych epok.
48. Literackie portrety kobiet. Przedstaw różne typy i sposoby kreowanie na podstawie 2 epok.
49. Miłość niszcząca i ocalająca. Omów przykłady, odwołując się do literatury różnych epok.
50. Motyw matki cierpiącej.
51. Na wybranych przykładach literatury i sztuki wykaż, że polskie obrzędy ludowe są inspiracją artystyczną dla twórców.
52. Powstanie styczniowe w literaturze.
53. Przedstaw różne sposoby funkcjonowania motywu winy i kary w literaturze, powołując się na wybrane przykłady.
54. Rola pieniądza w życiu bohaterów literackich wybranych utworów.
55. Trudne wybory życiowe literackich bohaterów. Omów zagadnienie na trzech przykładach.
56. Twórczość pisarza przeniesiona na język filmu. Omów i ocen na wybranych przykładach.
Powrót do góry

Adamo88
Gość

GOSC

PostWysłany: Pon Wrz 28, 2009 20:55
Temat postu: Sprzedam / napisze prezentacje maturalne
Odpowiedz z cytatem

Witam,
Mam do sprzedania, poniżej podane, prezentacje maturalne. Cena każdej z nich to 40zł. Prace były pisane przeze mnie i każda osoba z nich odpowiadająca zdała bardzo dobrze mature. Także na życzenie napisze nową prezentację z podanym przez osobę tematem
Kontakt: bubu2@tlen.pl, gg 2837066

1. Absurd w różnych dziedzinach sztuki europejskiej. Przedstaw różne sposoby ujęcia tego problemu, analizując wybrane przykłady.

2. Człowiek dorosły wobec literatury dla dzieci. Omów przyczyny popularności tych utworów nie tylko wśród najmłodszych.

3. Literatura pisana przez kobiety tzw. „literatura kobieca”. Przedstaw zagadnienie, przywołując przykłady poezji i prozy XX w. i uwzględniając tendencje feministyczne.

4. Różnorodne kreacje postaci groteskowych i karykaturalnych w literaturze polskiej i obcej. Dokonaj analizy różnych sposobów prezentowania bohaterów, korzystając z wybranych przykładów z kilku epok.

5. Słynni kochankowie. Przedstaw ich kreacje (literackie, teatralne, filmowe lub malarskie).

6. Literatura jako wyraz przeżyć pokolenia

7. Prowincjonalność i uniwersalizm poezji Adama Mickiewicza- poeta znad Niemna, Polak czy mieszkaniec Europy? Uzasadnij swoją opinię na podstawie wybranych utworów poety.

8. Miłość jako ważne doświadczenie w biografii bohaterów literackich. Omów na wybranych przykładach

9. Motyw młodości w wieku XIX i XX opisz na wybranych przez siebie przykładach.

10. Zaprezentuj różne oblicza narratora analizując wybrane teksty literackie różnych epok.

11. Literaccy ojcowie- omów na wybranych utworach

12. Wizerunek Polaka Patrioty w literaturze XIX wieku. Omów temat odwołując się do wybranych utworów.

13. OPTYMIZM I PESYMIZM – DWIE POSTAWY WOBEC ŻYCIA. OMÓW NA PODSTAWIE TWÓRCZOSCI POETÓW RENESANSU I OŚWIECENIA

14. Ideały piękna na przestrzeni wieków w wybranych dziełach literatury i sztuki.

15. Literacka i filmowa wizja PRL – analiza i interpretacja wybranych tekstów kultury lat 70.

16. Różne obrazy przyrody w literaturze. Przedstaw sposoby ich kreowania i funkcję w wybranych utworach.

17. Język prasy. Omów różne odmiany stylu publicystycznego.

18. Romantyczna koncepcja miłości. Odwołaj się do wybranych przykładów.

19. Rycerz jako bohater literacki. Scharakteryzuj sposoby kreowania takiej postaci na podstawie literatury roznych epok

20. Samotnik w literaturze XIX wieku. Wyjaśni przyczyny samotności wybranych bohaterów literackich

21. Humor i satyra w tekstach piosenek współczesnych zespołów muzycznych. Omów temat na wybranych przykładach utworów.

22. Surrealizm w literaturze, malarstwie i filmie. Omów kierunek na wybranych przykładach.

21. Sposób ukształtowania motywu syna marnotrawnego w literaturze i malarstwie na przestrzeni epok. Próba porównania.

22. Analizując wybrane przykłady, przedstaw różne ujęcia motywu wiosny w literaturze i sztuce.

23. „Nie wystarczy urodzić się człowiekiem, trzeba jeszcze być człowiekiem.” Odwołując się do słów Stefana Wyszyńskiego przedstaw różne zachowania bohaterów literackich w sytuacjach wyboru.

24. Cywilizacja XX wieku- klęska czy triumf człowieka? Przedstaw swoje rozważania odwołując się do literatury polskiej i obcej.
Powrót do góry

1916AREK
Gość

GOSC

PostWysłany: Sro Paź 07, 2009 22:08
Temat postu: matura
Odpowiedz z cytatem

Witam !

mam do sprzedania gotową prace na mature z języka polskiego "Topos Matki w literaturze i sztuce " w skład pracy wchodzi ramowy plan wypowiedzi , bibligrafia, itd. dodatkowo moge podać pytania jakie mogą sie pojawić i doradzić lektury i reszte forum Praca zostala oceniona na 18 pkt forum kontakt gg : 10382835
Powrót do góry

pixa
Zaczyna działać
Zaczyna działać

PostWysłany: Czw Paź 08, 2009 0:12
Temat postu:
Odpowiedz z cytatem

kolejny raz zapytam, gdzie są rodzice Mad

Gość

GOSC

PostWysłany: Pią Paź 09, 2009 6:18
Temat postu: Re: motyw rozstania
Odpowiedz z cytatem

Anonim napisał:
Temat: Motyw rozstania i jego funkcje w dziełach literackich. Omów na podstawie wybranych utworów.

CENA DO NEGOCJACJI

Prezentacja została sprawdzona przez polonistów.
Uzyskałam na maturze 20/20 punktów czyli wynik 100%

W zestawie do tego tematu są zawarte:

-bibliografia
-konspekt
-prezentacja maturalna
-gotowy do wydrukowania rozkład cytatów wykorzystanych w prezentacji
-pytania, które zadali mi egzaminatorzy.
-ramowy plan wypowiedzi

Prezentację wysyłam w wersji elektronicznej na emaila – wszystkie materiały

moj adres email : prezentajematuralne1@o2.pl

Posiadam również wypracowania z klucza z książek z ktorych korzystałam w liceum:

ANTYK
1. Odwołując się do podanego fragmentu Iliady (pojedynek Hektora z Achillesem), przedstaw starogrecki etos rycerski

2. Odwołując się do Stasimonu IV tragedii Sofoklesa Król Edyp i Sofoklesowskiego ujęcia losu Edypa, omów antyczną koncepcję ludzkiego losu

3. Na podstawie utworów Horacego (O co poeta prosi Apollina) i J. Kochanowskiego (Na dom w Czarnolesie) porównaj filozofię życiową obu poetów

4. Dwa opisy powstania świata. Porównaj fragmenty Księgi Rodzaju i mitologii greckiej w opracowaniu Z. Kubiaka

ŚREDNIOWIECZE
1. Odwołując się do Lamentu świętokrzyskiego i fragmentu Rozmowy Mistrza Polikarpa ze Śmiercią, porównaj ukazane w nich obrazy śmierci

2. Na podstawie załączonych tekstów porównaj kreację Matki Boskiej w Bogurodzicy i Lamencie świętokrzyskim

RENESANS
1. Renesansowa koncepcja człowieka w pieśni J. Kochanowskiego Jest kto, co by wzgardziwszy te doczesne rzeczy... (Pieśń XIX ks. II) oraz w Pieśni o cnocie (Pieśń XII ks. II)

2. Do gór i lasów - curriculum vitae renesansowego humanisty. Rozwiń temat, odwołując się do podanego utworu

3. Na podstawie pieśni Panny VI i Panny XII z Pieśni świętojańskiej o sobótce J. Kochanowskiego przedstaw zawarty w jego poezji renesansowy wzorzec osobowy

4. Scharakteryzuj system wartości człowieka renesansu. Odwołaj się do Pieśni o cnocie (XII ks. II) i „Nie wierz Fortunie...” (III ks. II) J. Kochanowskiego

5. Odwołując się do Pieśni IX (ks. I) i Pieśni IX (ks. II) J. Kochanowskiego scharakteryzuj wpływ antycznej myśli filozoficznej na światopogląd poety

6. Na podstawie trenów IX i X przedstaw kryzys światopoglądowy poety w Trenach. Zwróć uwagę na funkcję zastosowanych przez poetę środków artystycznych

7. Na podstawie sc. 5 aktu V Makbeta i całości utworu spróbuj odpowiedzieć na pytanie, czy Makbet jest postacią tragiczną, czy zbrodniarzem. Zwróć uwagę na funkcję toposu świata jako teatru

8. Makbet jako dramat o mechanizmach władzy. Rozwiń myśl, odwołując się do podanego fragmentu (sc. 3 aktu IV) i całości utworu

BAROK
1. Odwołując się do wiersza D. Naborowskiego Krótkość żywota oraz do fragm. Księgi Koheleta scharakteryzuj zawarty w nich obraz życia ludzkiego

2. Na podstawie wierszy D. Naborowskiego Na oczy królewny angielskiej i Do Anny wyjaśnij, na czym polega barokowy konceptyzm

3. Na podstawie sonetów J. A. Morsztyna Cuda miłości i Do trupa przedstaw barokową koncepcję miłości. Zwróć uwagę na funkcję zastosowanych środków stylistycznych

4. Człowiek - Boże igrzysko. Przedstaw zagadnienie, odwołując się do fraszki J. Kochanowskiego O żywocie ludzkim oraz do tekstu W. Potockiego Człowiek - igrzysko Boże

5. Dwa oblicza sarmatyzmu w literaturze baroku. Wykorzystaj wnioski z analizy fragmentu Wojny chocimskiej (mowa Chodkiewicza) W. Potockiego i fragmentu Pamiętników (bitwa z Moskwą) J. Ch. Paska

OŚWIECENIE
1. Sarmatów portret w krzywym zwierciadle. Rozwiń temat, odwołując się do fragmentów utworów I. Krasickiego Pijaństwo i Do króla

2. Jak rozumieją miłość ojczyzny I. Krasicki i P. Skarga? Odwołaj się do podanych tekstów (Święta miłości... oraz fragm. Kazania wtórego)

3. Na podstawie utworów Pijaństwo i Świat zepsuty I. Krasickiego wyjaśnij, w czym przejawia się moralizatorski charakter satyr

ROMANTYZM
1. Scharakteryzuj Odę do młodości A. Mickiewicza jako manifest pokoleniowy romantyków

2. Zinterpretuj sonet Czatyrdah A. Mickiewicza jako przykład romantycznej fascynacji Orientem

3. Odwołując się do zamieszczonego poniżej fragmentu oraz do całości Wielkiej Improwizacji przedstaw Konrada jako bohatera romantycznego

4. Odwołując się do Widzenia Ks. Piotra z III cz. Dziadów A. Mickiewicza i fragmentu Monologu z Kordiana J. Słowackiego oraz całości utworów porównaj zawarte w nich koncepcje historiozoficzne

5. Na podstawie opowiadania Adolfa o Cichowskim i całości III cz. Dziadów omów przedstawioną przez Mickiewicza martyrologię narodu polskiego

6. Na podstawie zamieszczonego poniżej fragmentu Przygotowania (tworzenie przywódców) oraz fragmentu rozmowy spiskowców z dramatu J. Słowackiego Kordian przedstaw ocenę powstania listopadowego zawartą w tym utworze

7. Na podstawie zamieszczonego tu fragmentu Epilogu oraz odwołując się do znajomości Pana Tadeusza scharakteryzuj „kraj lat dziecinnych” ukazany w poemacie A. Mickiewicza

8. Na podstawie prozatorskiego wstępu do III części Nie-Boskiej komedii oraz całości utworu przedstaw historiozoficzną koncepcję Z. Krasińskiego

9. Na podstawie zamieszczonego poniżej fragmentu powieści Johanna W. Goethego Cierpienia młodego Wertera oraz całości utworu scharakteryzuj romantyczną koncepcję miłości

POZYTYWIZM
1. Odwołując się do zamieszczonego fragmentu oraz do całej powieści E. Orzeszkowej przedstaw funkcję mogił w Nad Niemnem

2. Na podstawie fragmentów Nad Niemnem E. Orzeszkowej (mogiła Jana i Cecylii i fr. tomu III roz. IV) przedstaw pozytywistyczny patriotyzm pracy

3. Na podstawie zamieszczonego tu zakończenia powieści oraz całości utworu zaprezentuj Potop H. Sienkiewicza jako utwór pisany ku pokrzepieniu serc

4. Na podstawie zamieszczonego poniżej fragmentu Lalki B. Prusa i całości utworu scharakteryzuj Wokulskiego jako człowieka przełomu epok i idealistę

5. Miłość - siła destrukcyjna czy wartość nadająca sens życiu człowieka. Rozważ problem, odwołując się do podanego fragmentu Lalki B. Prusa oraz do całej powieści

6. Na podstawie załączonego fragmentu Lalki oraz odwołując się do całej powieści B. Prusa, scharakteryzuj Ignacego Rzeckiego

7. Na podstawie fragmentu i całości powieści F. Dostojewskiego Zbrodnia i kara przedstaw przemiany wewnętrzne Raskolnikowa jako drogę od zbrodni ku zmartwychwstaniu

8. Na podstawie fragmentu noweli M. Konopnickiej Mendel Gdański i całości utworu omów problem dyskryminacji Żydów

MŁODA POLSKA
1. Na podstawie wierszy K. Przerwy-Tetmajera Koniec wieku i Nie wierzę w nic scharakteryzuj postawę dekadencką

2. Na podstawie wiersza K. Przerwy-Tetmajera Na Anioł Pański... scharakteryzuj zjawisko symbolizmu w poezji młodopolskiej

3. Na podstawie wiersza Melodia mgieł nocnych K. Przerwy-Tetmajera scharakteryzuj impresjonizm w poezji. Zwróć uwagę na kategorię psychizacji krajobrazu

4. Na podstawie fragmentu Dies irae wyjaśnij, na czym polega katastroficzny charakter hymnu J. Kasprowicza. Zwróć uwagę na apokaliptyczność wizji

5. Scharakteryzuj dramat S. Wyspiańskiego Wesele jako utwór o społeczeństwie polskim. Odwołaj się do podanego fragmentu (akt I sc. 1, akt I sc. 24) i całości utworu

6. Zinterpretuj dramat S. Wyspiańskiego Wesele jako utwór o narodowych mitach. Odwołaj się do podanego fragmentu (akt I sc. 24, akt II sc. 24) i całości utworu

7. Na podstawie zamieszczonych poniżej fragmentów Pieśni o Rolandzie oraz powieści W. S. Reymonta Chłopi porównaj scenę śmierci Rolanda i Boryny. Zwróć uwagę na sposoby heroizacji bohaterów

8. Na podstawie poniższego fragmentu powieści i całości utworu omów różne rodzaje bezdomności w powieści S. Żeromskiego Ludzie bezdomni

9. Na podstawie fragmentu (wystąpienie na zebraniu lekarzy) i całości utworu przedstaw Judyma, bohatera powieści S. Żeromskiego Ludzie bezdomni, jako nonkonformistę i społecznika

DWUDZIESTOLECIE MIĘDZYWOJENNE
1. Odwołując się do podanych fragmentów powieści S. Żeromskiego Przedwiośnie rozwiń temat: Wpływ rewolucji na psychikę Cezarego Baryki

2. Na podstawie podanego fragmentu powieści S. Żeromskiego Przedwiośnie i całości utworu przedstaw niepokoje towarzyszące dojrzewaniu głównego bohatera

3. Na podstawie Lekcji języka polskiego i całości Ferdydurke rozwiń temat: Walka z formą w powieści W. Gombrowicza

4. Na podstawie fragmentów Przedwiośnia S. Żeromskiego i Ferdydurke W. Gombrowicza porównaj ukazane w nich obrazy dworku szlacheckiego

5. Odwołując się do podanego fragmentu powieści Z. Nałkowskiej i do całego utworu, wyjaśnij, w jaki sposób można interpretować pojęcie granicy

6. Odwołując się do fragmentów utworu i całości powieści Dżuma A. Camusa zaprezentuj różne postawy człowieka wobec zła

7. Proces jako metafora życia. Rozwiń temat opierając się na analizie treści rozdziału X i całej powieści F. Kafki

8. Na podstawie załączonego fragmentu określ relacje między Bogiem i człowiekiem w wierszu Pan Błyszczyński B. Leśmiana. Zwróć uwagę na artystyczne ujęcie tematu

LITERATURA WSPÓŁCZESNA
1. Na podstawie opowiadania Proszę państwa do gazu T. Borowskiego przedstaw proces zlagrowania człowieka. Odwołaj się zwłaszcza do zamieszczonego niżej fragmentu

2. Czy w świecie sowieckich łagrów możliwe jest zachowanie człowieczeństwa? - Odpowiedz na pytanie, odwołując się do podanego fragmentu i całej powieści G. Herlinga-Grudzińskiego pt. Inny świat

3. Relacje między mitem a prawdą w dokumencie H. Krall Zdążyć przed Panem Bogiem. Odwołaj się do całego utworu, a zwłaszcza do poniższego fragmentu

4. Interpretując wiersze Cz. Miłosza W Warszawie i Który skrzywdziłeś zwróć uwagę na to, jaką rolę przypisuje autor współczesnemu poecie

5. Tragizm pokolenia Kolumbów w poezji K. K. Baczyńskiego. W wypracowaniu odwołaj się do znanych Ci wierszy poety oraz wykorzystaj wnioski z interpretacji tekstu Pokolenie II

6. Jaką koncepcję historiozoficzną odnajdujesz w poezji K. K. Baczyńskiego? Odwołaj się do wiersza Historia

7. Interpretując wiersze T. Różewicza Ocalony i Lament, przedstaw kondycję człowieka po wojnie

8. Wyjaśnij pojęcie „postawy wyprostowanej”, odwołując się do Przesłania Pana Cogito Z. Herberta

9. W jaki sposób poeta zachwyca się codziennością? Odpowiedz na podstawie utworów M. Białoszewskiego: Podłogo, błogosław! i Szare eminencje zachwytu

10. Ironiczna refleksja nad człowiekiem w poezji W. Szymborskiej. Rozwiń myśl, odwołując się do tekstów Szkielet jaszczura i Sto pociech
Powrót do góry

swirkens
Nowy(a)

PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 13:24
Temat postu: Re: motyw rozstania
Odpowiedz z cytatem

Mile WIDZIANE ZAWIASY WIDZE. NIELEGALI NIE POPIERAMY. Nie wiem jakim trzeba być mułem zeby nie dac sobie rady z pisaniem pracy maturalnej ;/ Jakies korasy najwiekrze..
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Wszystkie czasy w strefie
WSR Strona Główna
->Pomoc dla
Strona 2 z 4

Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach