Proszę pomóżcie dobrzy ludzie :-)

O wszystkim co nie pasuje do pozostałych for np.: Hobby, Muzyka, Kino, Film, TV, Sport, Gry i zabawy, Internet, Książki

Moderatorzy: zielonyszerszen, s_wojtkowski, sinar

ODPOWIEDZ
Dianek

Post autor: Dianek » 13 lut (wt) 2007, 18:33:58

no i co z wami?:) ma ktoś może jakieś pomysły na przykłady z literatury współczesnej????
a co z filmami?? nie mam pojęcia jakie wzory rodziny można podać z filmów innych niż m jak milosc czy klan, i jakie to maja byc filmy?? ;)pomóżcie...
pozdrawiam

Basia

Post autor: Basia » 28 mar (pt) 2008, 17:07:28

Witam. Czy ma ktoś pomysły jeśli chodzi o filmy do tego tematu oraz jak napisać bibiografię. Z góry dziękuję za pomoc! :)

DyChU

Post autor: DyChU » 12 gru (pt) 2008, 19:48:45

ja również mam ten temat maturalny...
dzięki wielkie bardzo mi pomogliście
ale też nie mam pomysłu jeśli chodzi o przykład filmu... bo przykładów z literatury i z seriali jest cała masa ale film??? :/
może ktoś ma jakis pomysł?? :roll:

Annka
Bywalec
Bywalec
Posty: 436
Rejestracja: 15 lis (czw) 2007, 01:00:00

Post autor: Annka » 12 gru (pt) 2008, 20:03:23

ale o co chodzi :?: Jaki temat :?:

DyChU

Post autor: DyChU » 14 gru (ndz) 2008, 12:55:50

dawne i współczesne wzory rodziny... scharakteryzuj problem na wybranych przykładach z literatury, FILMU i serialu telewizyjnego...

Annka
Bywalec
Bywalec
Posty: 436
Rejestracja: 15 lis (czw) 2007, 01:00:00

Post autor: Annka » 14 gru (ndz) 2008, 19:34:22

o mamo, no to masz tego duuużo:
"Tango" Mrożka, "Moralność Pani Dulskiej" .... (kto to napisał??) - przykłady "dziwnych" rodzin
"Nad Niemnem"- tam jet dużo rodzin, do wyboru do koloru
"Romeo i Julia" - dwie rodziny...
sporo tego będzie, to mi na razie przyszło do głowy, ale pomyślę jeszcze

Magnus McKnee
Bywalec
Bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 10 gru (sob) 2005, 01:00:00

Post autor: Magnus McKnee » 15 gru (pn) 2008, 01:20:49

Klan Skywalkerów. :P "Dawno temu w odległej galaktyce..." :D

Gość

matura..problem z zakończeniem pracy.

Post autor: Gość » 09 maja (ndz) 2010, 15:35:23

Witam. Słuchajcie mam problem z napisaniem podsumowania. Piszę pracę sama to co najtrudniejsze chyba już za mną, ale mam problem z podsumowaniem. Mianowicie chodzi mi o określenie rodziny Korczyńskich w jakiś model rodziny. Wszystkie definicje jaki znajdują się w encyklopediach są strasznie poplątane. Rodzina wielopokoleniowa to chyba troszkę za mało prawda? W ogóle mam brak weny jak zacząć ten końcowy akapit. Pomoże ktoś ? Nie chcę wykorzystać żywcem tylko potrzebuję zdania żeby dostać tzw. weny twórczej :P. Z góry dziękuję.

Gość

Post autor: Gość » 11 maja (wt) 2010, 08:02:18

hej :( pomocy :(:(

gość

Re: dawne i wspolczesne wzory rodziny

Post autor: gość » 04 gru (sob) 2010, 23:36:35

Ja tez wybrałam ten temat i nie wiem o jakim filmie pisać.Serial to oczywiście m jak milość,klan,rodzina zastepcza ale film to nie mam pojęcia:(Pomóżcie proszę...

Gość

Post autor: Gość » 05 gru (ndz) 2010, 10:18:55

"Ojciec Chrzestny" ;)

Gość

Re: dawne i wspolczesne wzory rodziny

Post autor: Gość » 10 lut (pt) 2012, 07:04:20

Anonim pisze:ja tez mam taki temat
film najlepiej american beauty ponieważ jest tam pokazana rodzina na różne sposoby,z tego co widze to wybieracie jedynie utwory w ktorym jest dobry wzorzec rodziny. a co ze zbrodnia i kara ojciec chlal a corka musiala sprzedawac swoje cialo zeby bylo na jedzenie,serial to Świat wedlug kiepskich. a pozaty ja to zrobilam na zasadze kontrastu . z jednej strony opisuje dobry wzorzec np.pan tadeusz a z drugiej zly zbrodnia i kara.tak samo seriale swiat wedlug kiepskich i rodzina zastepcza.pozniej jesli ma sie kontrastowe utwory latwiej taka prace zakończyc poniewaz nie mozna zaszufladkowac ze kiedys wzorzec rodziny byl odpowiednia teraz nie jest.

ODPOWIEDZ